Gimnastyka poranna z masująca piłką Fit Ball

Ćwiczenia fizyczne są ważnym elementem życia– to prawda oczywista, wszystkim powszechnie znana. Jednak niewielu z nas rzeczywiście w praktyce oddaje się regularnym ćwiczeniom. Codzienna gimnastyka poranna to doskonałe rozwiązanie, aby się wewnętrznie obudzić, ale kto lubi rano wstawać i do tego jeszcze zmuszać do ruchu?

 

Poranne ćwiczenia mogą być przyjemne i – co najważniejsze – skuteczne dzięki wykorzystaniu dużej gumowej,masującej piłki Fit Ball(ćwiczenia sensoryczne). To piłka z wypustkami, dzięki którym zwiększa się ukrwienie skóry i jej pobudzenie.

* pierwszym ćwiczeniem, które warto wykonać tuż po przebudzeniu to wyciąganie się, jeszcze leżąc w łóżku; wystarczy unieść ręce jak najwyżej w górę i spróbować na kilka sekund maksymalnie wydłużyć całe ciało, biorąc przy tym głęboki oddech; następnie należy się maksymalnie skulić, wykonując wydech – i powtórzyć rozciąganie całego ciała.

* bardzo podobne ćwiczenie, które można kilka razy powtórzyć jest również proste- polega na wyciąganiu jak najdalej równocześnie lewej ręki i prawej nogi i odwrotnie.

* następnie siadamy na łóżku i unosząc ręce splecione w górze możemywykonać kilka głębokich wdechów i wydechów, z równoczesnym opuszczeniem ramion.

* w pozycji j.w. krążenia głową w lewo i prawo.

 

Kolejną ważną częścią gimnastyki jest otwarcie okna – dopływ świeżego powietrza jest jak najbardziej wskazany. Następnie można przejść do gimnastyki na piłce z wypustkami Fitball.

* wystarczy objąć piłkę rękoma, mocno ją ściskając przyciągnąć do klatki piersiowej;

* następnie można położyć się na brzuchu, próbując przetoczyć się w przód i w tył tak, aby cała przednia strona ciała miała kontakt z piłką i jej masującymi wypustkami.

* kolejnym ćwiczeniem jest położenie się na piłce plecami z wyciągniętymi ramionami w górę – również należy spróbować powoli toczyć piłkę, by masować plecy.

* na koniec należy usiąść na piłce i wykonać kilka głębokich wdechów i wydechów, z równoczesnym wznosem i opustem ramion.

 

Należy pamiętać, by się nie spieszyć – ćwiczenia należy wykonywać bardzo powoli. Ta prosta gimnastyka to rozruch poranny – wstępne uruchomienie organizmu, co pozytywnie nastroi nas na resztę dnia. Niektórzy twierdzą, że od kiedy zaczęli poświęcać kilka minut poranka na te właśnie ćwiczenia zupełnie zrezygnowali z porannej kawy.

(PFN)

© Copyright Nowoczesna kobieta 2024