Spojrzenie, który uwodzi

Podobno oczy są zwierciadłami duszy człowieka. Trudno stwierdzić ile w tym prawdy, jednak nie da się ukryć, że to właśnie spojrzeniem można skutecznie uwodzić i pobudzać najskrytsze męskie pragnienia. Nie każda kobieta została obdarzona magnetycznym spojrzeniem i doskonałą linią oczu, jednak nie stanowi to większego problemu. Czego nie dała natura, można wyczarować dzięki odpowiednim kosmetykom i kilku prostym trikom makijażowym.

            Pierwszym krokiem do uzyskania perfekcyjnego spojrzenia, jest odpowiednie i codzienna pielęgnacja skóry wokół oczu. U kobiet jest ona niezwykle delikatna, a przez to niezwykle podatna na upływ czasu. Zmarszczki i przebarwienia w okolicach oczu nie tylko udaremniają próbę uzyskania zmysłowego spojrzenia, ale i dodają lat. Można jednak walczyć z tak nieestetycznymi zmianami, używając w tym celu specjalnych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji problematycznej skóry wokół oczu. Już po kilku dniach stosowania odpowiednio dobranego kremu można zauważyć pierwsze korzystne efekty. Po dłuższym czasie regularnej pielęgnacji znikają przebarwienia, obrzęki, a zmarszczki stają się mniej zauważalne.

            W przypadku problemów z zaczerwienieniem i łzawieniem oczu warto sięgnąć po specjalne krople nawilżające i łagodzące, a także wzbogacić dietę w luteinę. Krople łagodzące zaczerwienienie można zastosować przed ważnym spotkaniem służbowym, lub wieczornym bankietem. Oczy będą wyglądać na promienne i wypoczęte. Należy jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie raczej „okazjonalne”, ponieważ zbyt długie stosowanie kropli do oczu może spowodować nieprzyjemne konsekwencje, tj. problemy ze wzrokiem.

            Oczy pełne blasku i doskonale pielęgnowana skóra nie wymagają specjalnej oprawy, aby uzyskać efekt uwodzicielskiego spojrzenia. Wystarczy delikatny makijaż i dobrej jakości maskara, aby rozmówca chciał utrzymywać dłuższy kontakt wzrokowy.

© Copyright Nowoczesna kobieta 2022