Opony szosowe 700 duro

Author: | Posted in Inne tematy No comments

Motocykliści czy kierowcy różnego rodzaju samochodów gruntownie zdają sobie sprawę z tego, że by zdołać weselić się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go słusznie przygotować. Sporo osób jednakże nie stosuje identycznej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motor, zatem lista prac, jakie musimy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go stosownie naciągnąć. Poza tym należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W wypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie chcemy przecież, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Na domiar tego należałoby spowodować detale oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które należy zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby także rower dokumentnie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w czasie całego sezonu.