Jak sobie radzić z siwymi włosami?

Pojawiają się niespodziewanie, jakby nagle. Pojedyncze siwe niteczki szybko zmieniają się w cienkie pasma, które z dnia na dzień rozprzestrzeniają się coraz bardziej, by w końcu siwizna pokryła całą głowę. Wbrew powszechnej opinii, utrata koloru włosów nie jest tylko i wyłącznie charakterystyczna dla kobiet w starszym już wieku. Kwestia siwienia, podobnie jak wiele innych cech w dużej mierze warunkowana jest genetycznie, jednak także styl życia w znacznym stopniu wpływa na ten proces. Na szczęście żyjąc w XXI wieku mamy dostęp do wielu doskonałych kosmetyków, które także pozwalają zachować na dłużej zdrowe i piękne włosy bez oznak siwizny.

Pierwsze siwe włosy mogą pojawić się już u 20-latek. Stres, złe nawyki żywieniowe, geny i nieodpowiednia pielęgnacja włosów, odgrywają tu kluczową rolę. Częste farbowanie już we wczesnych latach młodzieńczych może przyspieszyć proces siwienia. Co więcej, jest to całkowicie naturalny proces, który niezwykle trudno zahamować, jednak nie jest to całkowicie niemożliwe. Zaskoczeniem dla wielu kobiet może być informacja, że jednym z najprostszych sposobów jest zmiana nawyków żywieniowych. Jeżeli do codziennej diety dołączy się produkty z pszenicy, a także pieczywo oraz makarony przygotowane z nieoczyszczanej mąki, i dodatkowo urozmaici się ją o  dania zawierające pełnoziarniste płatki, kiełki i brązowy ryż, to włosy na dłużej zachowają swój naturalny kolor, bez kłopotliwych siwych pasemek. Dodatkową zaletą takiej diety jest także to, że wyregulowany zostanie cały metabolizm, co jest wskazane w przypadku dojrzałych kobiet.

W sytuacji, gdy siwe włosy stanowią już niezaprzeczalny fakt, warto wybrać się do dobrego fryzjera, który za pomocą specjalnie przygotowanych farb przywrócić piękny kolor siwiejącym włosom. Co więcej, dobry specjalista potrafi dobrać odcień doskonale komponujący się z odcieniem cery i który skutecznie ukryje pojawiające się jasne niteczki.

© Copyright Nowoczesna kobieta 2022