Italian Cuisine in Krakow

Author: | Posted in kulinaria No comments

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Pośród szerokich wariantów, które oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń oraz duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe posiłki włoskie

Pasty są bazą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do makaronu. jemy w restauracji Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, minestrone i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film